Instytut Neofilologii na Pikniku Naukowym w Żywcu ramach XXIV Festiwalu Nauki i Sztuki

Data: 28.05.2024 Kategoria: Wydarzenia
Pracownicy i studenci IN włączyli się licznie w XXIV edycję Festiwalu Nauki i Sztuki, który zainaugurował w ubiegłą niedzielę Piknik Naukowy w Żywcu.

W pięknych okolicznościach Parku Habsburgów w Żywcu odbył się w ubiegłą niedzielę 26 maja Piknik Naukowy inaugurujący XXIV Festiwal Nauki i Sztuki organizowany przez Uniwersytet Bielsko-Bialski.

Obecni na nim byli również studenci filologii angielskiej, zrzeszeni w prowadzonym przez dr hab. Dorotę Chłopek, prof. UBB kole naukowym "GRAMMAR". W ramach Pikniku koło naukowe zorganizowało warsztaty, podczas których uczestnicy mogli zdobywać nowe umiejętności związane z językiem angielskim. Uczniowie szkół mogli wziąć udział w grach ruchowych oraz rozwiązywać zagadki. Studenci zorganizowali całe mnóstwo atrakcji - od kolorowanek z poleceniami w języku angielskim dla najmłodszych po krzyżówki z zaawansowanym słownictwem i grą RPG (gra z podziałem na role) dla tych starszych. Wszystkie atrakcje stanowiły kwintesencję zbyt często zapomnianego, a pięknego zawołania: nauka nie musi być nudna - może być też niesamowitą przygodą!

Studenci (2-gi rok, grupa nauczycielska): Martyna Mirowicz, Martyna Delegatow, Amelia Mizia, Roksana Kania, Dariia Shyriaieva, Olivia Boyle, Oliwier Hyłko, Mateusz Szlachta.