Immatrykulacja nowych studentów Instytutu Neofilologii i inauguracja roku akademickiego 2024-2025

Data: 03.10.2024 Kategoria: Wydarzenia
Za nami uroczysta immatrykulacja nowych studentów Instytutu Neofilologii, a już 8.10.2024 (tj. we wtorek) odbędzie się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego 2024-2025
Data: 08.10.2024
Miejsce wydarzenia: Uniwersytet Bielsko-Bialski, aula (I piętro, Auditorium Maximum) L-128

W poniedziałek Wydział Humanistyczno-Społeczny powitał ponad 300 nowych studentów, którzy studia podjęli w trybie dziennym.  Największą grupę z nich, bo niemal 200 osób, stanowią niezmiennie studenci Instytutu Neofilologii (w tym ponad 150 to angliści).

Taka popularność naszych kierunków wydaje się być konkretnym potwierdzeniem wspominanym jeszcze niedawno bardzo dobrych wyników w ogólnopolskim rankingu kierunków uczelni w Polsce zarówno filologii angielskiej, jak i innych kierunków prowadzonych na Wydziale Humanistyczno-Społecznym UBB.

Studentów powitał Dziekan WHS prof. dr hab. Ernest Zawada oraz Prodziekan dr Robert Pysz, który poprowadził najistotniejszą cześć tego dnia, odczytując wraz ze studentami słowa ślubowania immatrykulacyjnego.

Ponadto, słowa przywitania skierowali do studentów kierownicy poszczególnych jednostek WHS, w tym nowa dyrektor Instytutu Neofilologii - dr Agnieszka Palion-Musioł.

Na dole strony niewielka galeria zdjęć z uroczystości.

A już 8.10.2024 (tj. wtorek) o godz. 11:00 w Auditorium Maximum (sala L128). odbędzie się uroczysta Inauguracja roku akademickiego 2024/2025, podczas której wykład inauguracyjny pt. „Quo vadis, fotowoltaiko?” wygłosi dr hab. inż. Kazimierz Drabczyk, prof. UBB. Oprawę muzyczną uroczystości zapewni Chór Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego pod batutą Pani Profesor Beaty Borowskiej.

W związku z planowaną uroczystością, JM Rektor UBB ogłosił dzień 8 października 2024 roku (tj. wtorek) "dniem rektorskim" dla studiów stacjonarnych, czyli dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.