Immatrykulacja nowych studentów Instytutu Neofilologii

Data: 04.10.2023 Kategoria: Wydarzenia
Mamy prawie 200 nowych studentek i studentów!

W poniedziałek Wydział Humanistyczno-Społeczny powitał 384 nowych studentów, którzy studia podjęli w trybie dziennym.  Największą grupę z nich, bo niemal 200 osób, stanowią niezmiennie studenci Instytutu Neofilologii (w tym blisko 150 to angliści).

Taka popularność naszych kierunków cieszy nas niezmiernie. Jeśli do tego dodamy, że studentów pierwszego roku witamy po raz pierwszy jako jednostka stanowiąca część Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego, to mamy już co najmniej dwa ważne powody, by czuć, że rok akademicki 2023/2024 będzie pod wieloma względami szczególny.

Ważne miejsce Wydziału Humanistyczno-Społecznego, a więc i w dużej mierze również Instytutu Neofilologii, jako najliczniejszą jego część, podkreślił JM Rektor dr hab. inż. Jacek Nowakowski, prof. UBB, określając WHS mianem "najmocniejszego Wydziału w Uniwersytecie Bielsko-Bialskim". Przyznać należy, że na te niezmiernie nobilitujące słowa padające z ust Rektora uczelni o historii technicznej, cały Wydział Humanistyczno-Społeczny pracuje niestrudzenie od 22 lat, od kiedy stanowi integralną, do niedawna jeszcze  Akademii Techniczno-Humanistycznej, a obecnie już Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego.

Studentów powitał również Dziekan WHS prof. dr hab. Ernest Zawada oraz Prodziekani dr Robert Pysz i dr Justyna Wojciechowska, która poprowadziła najistotniejszą cześć tego dnia, odczytując miarowo nowym studentom słowa ślubowania immatrykulacyjnego.

Ponadto, słowa przywitania skierowały do studentów obie Panie dyrektor - dr hab. Maria Korusiewicz, prof. UBB, dyrektor Instytutu Neofilologii i dr Agnieszka Palion-Musioł, v-ce dyrektor IN.

Poniżej niewielka galeria zdjęć z uroczystości