Po raz kolejny Anglistyka UBB w czołówce najlepszych ośrodków akademickich w Polsce.

Data: 12.09.2024 Kategoria: Komunikaty

Z wielką radością i dumą informujemy, iż w najnowszym Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2024 funkcjonująca w ramach Instytutu Neofilologii Filologia Angielska zajęła 9 miejsce i po raz kolejny z rzędu znalazła się w ścisłej czołówce, wśród wiodących ośrodków akademickich w Polsce.

To nie pierwszy raz kiedy Filologia Angielska UBB zajęła tak wysoką pozycję w dziesiątce najlepszych uczelni w kraju. Jeszcze jako jednostka Akademii Techniczno-Humanistycznej, już w ubiegłych latach (2021, 2022, 2023), zwracaliśmy uwagę na główne źródła tego sukcesu: niegasnący zapał Dyrektor Instytutu Neofilologii, prof. UBB dr hab. Marii Korusiewicz, zaangażowanie pracowników, organizację zaplecza administracyjnego Instytutu Neofilologii (to wszsytko nadal organizuje jedna osoba - mgr inż. Magdalena Czader-Wiśniowska!) niezbędnego do jej sprawnego funkcjonowania oraz podstawowy tego element – studentów.

Kapituła Rankingu 2024, której przewodniczył prof. Michał Kleiber, doceniła prestiż naszego kierunku, biorąc pod uwagę: kategorie naukowe, potencjał dydaktyczny i naukowy, ekonomiczne losy absolwentów oraz umiędzynarodowienie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Pracownikom oraz Studentom i Absolwentom, których zaangażowanie przyczyniło się do tego sukcesu!